Informácie pre Vás

  • All
  • Informácie
  • Novinky

Finančné príspevky pre pozostalých

Žiadne peniaze nedokážu nahradiť stratu blízkeho človeka. A už vôbec nie tie slovenské príspevky ? Ale nárok máte a môžete ho využiť.

Aké kvety na pohreb?

Jednoduchá otázka na ktorú Vám odpovedia v každom dobrom kvetinárstve. Smútočné kytice určené na pohreb majú byť decentné. Zo živých kvetov a vždy v párnom počte.

Ako na dobré parte?

Spraviť parte je jednoduché. Ale nie vždy sa to podarí na prvý krát. S týmto návodom to bude jednoduchšie.

Nové trendy v pohrebníctve

Spôsob, akým smútime, sa líši od kultúry ku kultúre a od človeka k človeku. Strata milovaného človeka je niečo, na čo sa človek nemôže pripraviť a v mnohých prípadoch to ani neočakáva, keď sa to stane. Netreba dodávať, že je to ťažká skúsenosť a príprava pohrebu alebo spomienkovej slávnosti môže

Parte online

Parte online je jednoduchý nástroj. Umožní Vám vytvoriť rýchlo profesionálne parte.

Vodná kremácia – Akvamácia

Kremácia vodou je tiež známa ako alkalická hydrolýza. Tento proces je alternatíva k tradičnejším možnostiam pohrebu a klasickej kremácie. Akvamáciu vytvoril Amos Herbert Hobson v roku 1888 ako metódu spracovania tiel zvierat, no v súčasnosti si získava na popularite v priemysle pohrebných ústavov. Proces akvamácie je založený na alkalickej hydrolýze.

Úprimná sústrasť – ako na to a ako nie

Hlavne si pamätajte, že úprimná sústrasť sa nikdy neželá ani nepraje. Úprimnú sústrasť správne vyslovujeme alebo vyjadrujeme.

Čo všetko treba vybaviť pri úmrtí

Smrťou administratíva nekončí. Je dôležité to oznámiť úradom a poisťovniam. Viete že máte nárok aj na finančný príspevok?

Ako postupovať pri úmrtí – prvé kroky

Prvé okamihy po zistení úmrtia sú veľmi náročné. Aj preto je veľmi dôležité premyslieť následné kroky.